Soud již dříve rekapituloval důkazy, citoval obhajobu obžalovaného, obsahy znaleckých posudků nebo protokol trestního oznámení podaného příbuznou poškozené. Zároveň přednesl obsah telefonické komunikace mezi příbuznými poškozené a samotnou nezletilou dívkou.

„Soudci poté dospěli k závěru, že existuje rozdíl mezi obžalobou, která muže viní ze znásilnění, a skutečností. Obžalovaný ležel s poškozenou v posteli, otočil se k ní a hladil ji po hýždích, ona sebou ucukla a řekla jasné ne. Poté přestal,“ doplnil Čech.

Na železniční trať z Brna do Střelic se vrací vlaky.
Po opravě hned porucha: vlaky na nové trati z Brna do Střelic nabíraly zpoždění

Podle původní obžaloby měl Kostka dívku znásilnit, to však již dříve Městský soud v Brně vyvrátil. „Situace osahávání přes oděv nemůže dosáhnout takové intenzity jako opakovaná soulož. Obhajobu obžalovaného se ale podařilo vyvrátit nejen výpovědí poškozené a výpověďmi rodinných příslušníků, ale i obsahem SMS komunikace. Obžalovaný nezpochybňuje, že mu babička poškozené vyčítá, že její vnučku sexuálně napadl,“ uvedl soudce Vlastimír Čech.

Obhájce obžalovaného Ivan Nezval navrhoval zrušení původního rozsudku a navrácení případu zpět k městskému soudu. Se svým odvoláním však neuspěl. Výše trestu je podle obžaloby odpovídající. „Ve chvíli, kdy se obžalovaný nepřiznal ani nevyjádřil lítost, lze těžko uložit trest na spodní hranici trestní sazby. Jestliže po spáchání těchto činů neprojevil sebemenší reflexi, potom je uložení nepodmíněného trestu zcela přiměřené,“ řekl státní zástupce Vladimír Mach. Rozsudek je pravomocný.