Městský soud ve věci rozhodoval loni v červnu, muže uznal vinným z usmrcení z nedbalosti a uložil mu trest dvanáct měsíců podmíněně odložených na osmnáct měsíců.

Proti rozsudku se odvolal jak lékař, tak i státní zástupce, který požadoval přísnější trest. Neštěstí se stalo v srpnu 2014, kdy na chlapce spadla kovová hokejová branka. Chlapce nejdříve převezli do nemocnice v Hodoníně, kde se jeho stav nadále zhoršoval, rozhodnuto poté bylo o převozu do brněnské Dětské nemocnice. Podle rozsudku ale lékař řešil zdravotní stav chlapce nesprávně, když jej neuvedl do umělého spánku a nezahájil plicní ventilaci. Při příjezdu do Dětské nemocnice navíc chybně sdělil, že chlapci spadla branka na hlavu a ne na hrudník, jak tomu bylo ve skutečnosti a jak mu to i opakovaně sdělila matka chlapce. Podle tohoto lékařova sdělení se pak odvíjela léčba v nemocnici, kde chlapec na následky poranění zemřel.

Lékařův obhájce uvedl, že nebylo prokázáno, že mezi jednáním obžalovaného a úmrtím poškozeného byla příčinná souvislost. „Zranění byla takového charakteru, že nezletilý by zemřel i při jiném lékařském postupu, který by obžalovaný zvolil," uvedl obhájce. Navrhoval zproštění obžaloby. Lékař sám se nevyjádřil.

Státní zástupce navrhoval zpřísnění trestu ve formě peněžitého trestu a zákaz výkonu činnosti. Odvolací senát rozsudek městského soudu potvrdil a obžalobě částečně vyhověl, když muži na dva roky zakázal činnost výkonu povolání lékaře na odborných pracovištích nemocnic, tedy na ARO a JIP. Soudce Petr Hlavina uvedl, že není pochyb o vině obžalovaného, kdy přímé i nepřímé důkazy tvoří uzavřený řetězec. Řekl, že podle znaleckých posudků nesprávný postup lékaře snížil šanci poškozeného na obnovu činnosti srdce a plic, podle posudků šlo až o 40procentní šanci na přežití. "Byla zde šance, že přežije. Umělý spánek by ulevil srdci, tato šance se ale vytratila," uvedl soudce.