Pireci dostal stejně jako v dubnu sedmiletý trest vězení. Pervitin prodával i policistovi v utajení a zprostředkoval prodej marihuany do Rakouska. Za to, že ji tam dovezl, dostal L'ubomír Gálik trest tři roky vězení podmínečně odložené na pět let. „Posledního odsouzeného Josefa Kubáta potrestal senát třemi a půl lety vězení za to, že v říjnu 2010 vyrobil v obci na Havlíčkobrodsku nezjištěné množství pervitinu," řekla Bartošová. Tomu jedinému soud trest o půl roku snížil na základě výpovědi nově vyslechnutého svědka, který vypovídal v jeho prospěch.

Státní zástupce Milan Richter trojici vinil z toho, že jako organizovaná skupina prodávali a někteří i vyráběli drogy. Každý měl svou danou funkci. „V listopadu 2010 pak Pireci získal přes dvě stě gramů pervitinu od dalšího obžalovaného, čtyřiapadesáti­letého Radomíra Habána z Třebíče. Převoz zajistila Habánova dcera Ivona. Pireci plánoval drogy prodat policistovi v utajení, ale už k tomu nedošlo, protože policie všechny zadržela," uvedl v obžalobě Richter.

K tomu ale podle Bartošové nemá soud dost důkazů a proto oba obžalované zprostil obžaloby. „Hovořili proti nim hlavně telefonní odposlechy, ale to jsou pouze nepřímé důkazy," vysvětlila Bartošová.

S tím nesouhlasil Vrchní soud v Olomouci, který případ vrátil ke znovuprojednání. „Odvolací soud se nám ale snaží doporučovat, jak důkazy hodnotit. To mu nepřísluší," stála si za svým Bartošová při vynášení už druhého rozsudku.