Soud zároveň upozornil, že stále běží soudní přezkoumání rozhodnutí antimonopolního úřadu (ÚOHS), který ve stejné záležitosti vedl správní řízení. Asiana tvrdí, že Student Agency ji vlivem nekalé soutěže vytlačila z trhu podnákladovými cenami.

Šlo o období na přelomu let 2007 a 2008, kdy Asiana vstoupila na trh autobusové dopravy na trase Praha – Brno. Student Agency v té době zlevnil kreditové jízdenky až na 50 korun a Asiana tak nedokázala déle konkurovat a z trhu odešla. Od té doby podniká především v prodeji letenek, zájezdů či zahraničních studijních pobytů a zprostředkovává ubytování.

Podle soudkyně Petry Weissové je možné, že soud zadá vypracování nového znaleckého posudku kvůli tom, že posudky zúčastněných stran jsou odlišné a Asiana nesouhlasí s fakty v posudku, který nechala vypracovat Student Agency. „Nový posudek by tak mohl určit výši škody," řekla Weissová.

Právní zástupce Asiany Pavel Dejl připustil, že se pokusí se Student Agency dohodnout a vyrovnat mimosoudně. „My však chceme vyčkat výroku soudu, protože se domníváme, že jsme pravidla hospodářské soutěže neporušili," řekla právní zástupkyně žalovaného Markéta Jančurová.

Již několik let se vleče i správní řízení u antimonopolního úřadu, který nejdříve udělil Student Agency pokutu přes šest milionů korun, později ji snížil na pět milionů. Krajský soud rozhodnutí ÚOHS zrušil, Nejvyšší správní soud (NSS) však krajskému soudu případ vrátil. Aktuálně krajský soud také zamítl nárok Asiany být účastníkem řízení, ta tak podala kasační stížnost k NSS.

Klíčem sporu je interpretace dominantního postavení na trhu. Student Agency tvrdí, že je potřeba počítat jako relevantní trh jak autobusovou dopravu, tak vlakovou, naopak Asiana tvrdí, že relevantní trh je pouze autobusová doprava, na čemž trvá i antimonopol­ní úřad.