Jako na zavolanou kolem procházela hlídka strážníků, kterou žena okamžitě oslovila. „Žena uvedla, že jí byl kočárek asi před týdnem odcizen, ale ona nic policistům nehlásila, protože věc považovala za zbytečnou,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Dodala také, že žena již volala státním policistům, ale bála se, aby jí podezřelá osmadvacetiletá žena mezitím neutekla.

Strážníci se od údajně okradené ženy dozvěděli, že hodnota kočárku je asi šest tisíc korun. Druhá z žen zase tvrdila, že asi před týdnem jí kočárek prodal nějaký muž. Celá věc se zamotala ve chvíli, když vyšlo najevo, že ženy jsou sousedky z jednoho domu v takzvaném brněnském Bronxu a nepochybně znají nejen sebe navzájem, ale i údajného zloděje. Vzhledem k výši částky, která přesáhla pětitisícovou hranici si případ převzali republikoví policisté, kteří ho nyní vyšetřují.

V podobných případech strážníci radí, aby si lidé ukládali doklady o nákupech a měli tak k dispozici důkaz o vlastnictví věci. „Stává se to například u jízdních kol. Pokud ovšem nemá majitel důkaz, že jím skutečně je, jen s obtížemi se takový případ potom řeší,“ dodala Kapitančiková. Rozhodně však nelze doporučit, aby lidé brali zákon do svých rukou nebo pěstí, ale snažili se před přivoláním policie rozumně domluvit.