„Posilnil se nápojem z plechovky, vytáhl sprej s reflexní barvou a začal sprejovat. Vůbec neřešil, že jsou v tramvaji i další cestující. V zastávce Sochorova vystoupil," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. Se sprejováním však pokračoval a z vnější strany vytvářel nápisy na skla vozu.

Až když si jej všimla řidička tramvaje, z místa utekl. „Policisté pracující na případu mají k dispozici záznam z kamer, zachycující podobu muže a jeho řádění. Stále se jim však nepodařila zjistit jeho totožnost.

„Pokud tedy muže poznáváte, volejte na linku 158, můžete jim pomoci s jeho identifikací," doddal Chaloupka. Policisté přivítají také další informace od svědků, kteří s mužem v tramvaji cestovali. Důležité svědectví by mohl podat zejména  cestující, který se snažil sprejera vyfotit na telefon nebo žena před kterou sprejoval v zadní části tramvaje.

Tramvaje jsou nejčastějším terčem vandalů v Brně. Loni dopravní podnik zaplatili čtyři a půl milionu korun za škody způsobené vandaly. Kromě sprejování na karoserie vozů je častým prohřeškem i škrábání na skla nebo jejich leptání.