„Posilnil se nápojem z plechovky, vytáhl sprej s reflexní barvou a začal sprejovat. Vůbec neřešil, že jsou v tramvaji i další cestující. V zastávce Sochorova vystoupil," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. Se sprejováním však pokračoval a z vnější strany vytvářel nápisy na skla vozu.

Až když si jej všimla řidička tramvaje, z místa utekl. „Policisté pracující na případu mají k dispozici záznam z kamer, zachycující podobu muže a jeho řádění. Stále se jim však nepodařila zjistit jeho totožnost.

Škody po vandalech loni brněnský dopravní podnik vyčíslil na 4,5 milionu korun.
Za škody po vandalech by byl autobus. Nejčastějším terčem jsou v Brně tramvaje

„Pokud tedy muže poznáváte, volejte na linku 158, můžete jim pomoci s jeho identifikací," doddal Chaloupka. Policisté přivítají také další informace od svědků, kteří s mužem v tramvaji cestovali. Důležité svědectví by mohl podat zejména  cestující, který se snažil sprejera vyfotit na telefon nebo žena před kterou sprejoval v zadní části tramvaje.

Tramvaje jsou nejčastějším terčem vandalů v Brně. Loni dopravní podnik zaplatili čtyři a půl milionu korun za škody způsobené vandaly. Kromě sprejování na karoserie vozů je častým prohřeškem i škrábání na skla nebo jejich leptání.