Podle obžaloby loni dvojice nutila nezletilou přítelkyni svého syna k prostituci. „Poškozená sice změnila výpověď, ale z důkazů je patrné, že na ní dvojice páchala násilí. Hudcová pořizovala ve svém bytě její nahé fotografie,“ řekla dříve u soudu státní zástupkyně Martina Hrubá. Pro oba navrhla nepodmíněné tresty vězení.

Hudcová svou vinu popírá. O dívku se podle svých slov starala a kupovala jí oblečení i jídlo. „Výpověď poškozené je záměrně lživá. Přišla k nám s mým synem, od začátku byla milá a říkala, že ji matka vyhodila z domu. Postupně jsem se dozvěděla, že od svých patnácti let šlape a že utekla z pasťáku,“ bránila se dříve u soudu.

K prostituci nutili i další ženu v Rakousku. „Do Rakouska ženu odvezli pod záminkou dobře placené práce. Proti její vůli i za použití násilí nutili však ženu k prostituci. Ze strachu pak poskytovala sexuální služby,“ řekla Svobodová.

S tímto bodem obžaloby už dříve nesouhlasila obhájkyně Dirdy. „Výpověď poškozené je plná lží a rozporů. Žena se dlouhodobě živí prostitucí a bere drogy. Pohyb Dirdy a Hudcové v Rakousku byl minimální. Z odposlechu je jasné, že se obchod v zahraničí nikdy neuskutečnil,“ sdělila Jiřina Vaňková.

Dvojici hrozil trest od pěti do dvanácti let. „Hudcová byla aktivnější, proto dostala přísnější trest. Oběma uškodila dřívější trestní minulost a spáchání vícero trestných činů i větší počet poškozených,“ vysvětlila Svobodová.

Obžalovaní se před soudem chovali vulgárně a trest přijímali jen s velkou nevolí. I proto se na místě proti rozsudku odvolali. Naopak státní zástupce Marek Vagai se práva na odvolání vzdal. Obžalovaní dále zůstanou ve vazbě.

ONDŘEJ KALOUD