Až dosud zastupitelé o soudu nevěděli. „Ze zákona nevyplývá, že bych měl informovat o soukromí. Moje konání vůbec nesouviselo s tím, jak dobře se starám o městskou část,“ uvedl Kratochvíl.

Zdůraznil, že při incidentu jen chránil přítelkyni a musel se bránit útoku vojáka. „Rozsudek, který před rokem padl, považuji za nespravedlivý. Zasahovala do něj tajná služba, jejíž členem voják je. Jednal jsem v sebeobraně, což dokazovaly i znalecké posudky,“ podotkl starosta. Soudem uloženou pokutu už zaplatil.

Zastupitelé nyní čekají, jak se Kratochvíl ke kauze postaví. Někteří opoziční politici stojí za ním. „Za starostou jsou hmatatelnější výsledky než jedna zlomená čelist. Konflikt, jehož se starosta účastnil, považuji spíš za úsměvnou příhodu s nepěknou soudní dohrou,“ uvedl třeba Viktor Lošťák ze strany Bystrčáci.

Jeho kolegyně ze strany Hana Jindrová má opačný názor. „Jedná se o politickou odpovědnost starosty, my s tím nemáme co dělat. Čekám ale na to, jestli z toho vyplynou pro starostu nějaké důsledky. Osobně si nemyslím, že by měl stát v čele městské části člověk, který je pravomocně odsouzený za výtržnictví,“ řekla Jindrová.