Informaci zveřejnili strážníci na svém oficiálním profilu na sociální síti Facebook. „Mladík se údajně v podchodu pod hlavním nádražím dopustil loupeže, když násilně připravil kolemjdoucího o mobilní telefon. Státní policisté po něm pátrali od 18. prosince loňského roku. Hlídka městské policie ho i s jeho doprovodem dopadla jen několik desítek sekund poté, co pracovník našeho dohledového centra prokázal perfektní postřeh a během živého sledování dění v ulicích obě hledané osoby na jednom ze záběrů poznal,“ přiblížili v textu městští policisté.

Záběry zachycují podezřelého muže a další dvě ženy, které by mohly podat důležité svědectví.
Zloděj napadl a okradl muže v Brně. Poznáte ho?

Strážníci mladého muže i jeho známou vyzvali, aby setrvali na místě, a hlídali je až do příjezdu přivolané hlídky státní policie.

Devětadvacetiletý mladík, kterého muž údajně napadl a okradl, byl v Brně na koncertě a po jeho ukončení zhruba o půlnoci se vypravil na nádraží, kde čekal na spoj domů. „V podchodu se s ním dala do řeči neznámá žena. Po několika minutách se na místě objevil ještě muž, který vystupoval jako bratr přítomné dívky. V tom mladíka nečekaně udeřil do obličeje a z ruky mu sebral mobilní telefon,“ přiblížila před pár dny událost policejní mluvčí Andrea Cejnková.