Stejný pokus ještě jednou zopakoval. Strážníci poté vyzvali řidiče, aby vypnul motor. „To muži dělalo značné problémy a při zvedání se musel přidržovat, aby nespadl zpět do sedadla. Pro strážníky nebylo překvapením, že dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu, naměřená hodnota je ale zarazila. Na displeji se totiž objevilo 3,2 promile,“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.
Hlídka muže vyzvala k předložení řidičského průkazu, on jim ale odpověděl, že má soudem vydaný zákaz řízení a průkaz nevlastní.

Na hlavním nádraží začal řidič najíždět do sloupu přímo před zraky strážníků | Video: MP Brno

Svého známého se pokusila zastat jednatřicetiletá žena sedící na sedadle spolujezdce. „Hlídce tvrdila, že prý autem přijela ona a její kamarád jí chtěl jen pomoci s couváním. To jí podle jejich slov prý moc nejde, protože se řídit teprve učí a řidičský průkaz proto také nemá. I u ní provedli strážníci dechovou zkoušku a to s výsledkem téměř 2 promile,“ popsala Kadrnožková. Celé jednání je zachyceno nejen na městských kamerách, ale také na záznamu ze služebního auta městské policie.

V rukou policie o víkendu skončil také podnapilý řidič, kterého strážníkům nahlásil kolemjdoucí v Uhelné ulici. „Z jeho dechu byl silně cítit alkohol, který potvrdila i dechová zkouška s výsledkem 2,87 promile. Sedmapadesátiletý muž strážníkům sdělil, že čeká na tchyni, kterou musí následně odvézt. Hlídka mu oznámila, že v jízdě pokračovat nebude, a kvůli podezření z trestného činu přivolala republikové policisty, kteří si případ převzali,“ doplnila Kadrnožková.