Policisté v pátek odpoledne uzavřeli část Lidické ulice kvůli tomu, že se tam pohyboval muž se zbraní, ze které vystřelil. Později zadržela muže s plynovou pistolí a následně i dalšího. Oba byli v podnapilém stavu.

Policisté páteční případ vyšetřili ve zkráceném přípravném řízení. „Ukončili jsme ho návrhem na potrestání. Soudce návrh na vyhoštění a propadnutí věci, nalezené plynové pistole a zásobníku s náboji, akceptoval. Jedenatřicetiletý cizinec nebyl ani v rodné zemi doposud trestán a s policií a soudem plně spolupracoval," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Cizinec policistům vypověděl, že si pistoli koupil v pátek. „Chtěl se s ní pochlubit a zároveň ji vyzkoušet. Přitom dvakrát vystřelil. Jednou v budově a následně ve dvorním traktu," řekl Malášek.

Policisté v souvislosti s případem vyslechli i dalšího zadrženého cizince. „Přestupkové jednání sedmatřicetiletého muže, který byl na místě v době incidentu, jsme vyřešili blokovou pokutou," dodal Malášek.

Po dobu uzavření ulice dopravní podnik odklonil tramvajovou dopravu. Na objízdných trasách se tvořily kolony. Situaci na místě monitoroval vrtulník.