První z nich napsal na sociální síť, že hodlá vystřílet jedno z center zábavy v Brně. „Tam byl zadržený ostrahou a převzali si ho přivolaní policisté. Zbraň neměl a policistům sdělil, že to nemyslel vážně. I tak ho zřejmě nemine stíhání minimálně za šíření poplašné zprávy,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Jak doplnil, k výzvě se dle komunikace hodlal připojit později zjištěný mladistvý muž z Brna. „S kriminalisty spolupracoval, zbraň u něj nebyla nalezena. Oba dva mladiství přišli o svůj mobilní telefon, který byl zajištěný pro účely trestního řízení,“ vysvětlil Šváb.

Na Boží hod a na Štěpána řešili za jeden den záchranáři více než 330 událostí.
Svátky v nemocnici. Osm lidí se v centru Brna otrávilo oxidem uhelnatým

Několik dalších hodin práce zabralo kriminalistům vypátrání a zadržení muže, který vyhrožoval na sítích ve skupině, která řeší revizory pražského dopravního podniku. „Přesto, že si dodatečně uvědomil závažnost svého jednání a negoval reálnost hrozby, i on je podezřelý z nebezpečného vyhrožování,“ upozornil policejní mluvčí.

Blanenští policisté se věnují šetření případu ženy, která na operační středisko v úterý večer napsala zprávu, ze které vyplývá podpora čtvrtečního útoku na pražské filozofické fakultě. O hodinu později vypátrali policisté jednapadesátiletou ženu v jejím bydlišti na Blanensku. Okolnosti případu nyní policisté zjišťují.  

Studentka Nicole Salinas z Ekvádoru.
Střelba mě vyděsila. Hlásila jsem se do Prahy, říká ekvádorská studentka v Brně

Policisté upozorňují, že podobné jednání  na sociálních sítích je velmi problematické a autorům příspěvků hrozí trestní stíhání. Zadržený je například muž z Vysočiny. Vyhrožoval postřílením celé rodiny střelce, který zabíjel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Deník o případu informoval ZDE.