Hlídku někdo v pondělí upozornil na roztržku dvou mužů, která se na místě měla odehrát. Když před budovu nádraží strážníci dorazili, našli tam pouze zraněného dvaatřicetiletého muže s fialovými podlitinami v obličeji a jeho známého. „Když spatřil hlídku, okamžitě se zvedl a se svým o rok starším známým odešel do podchodu,“ informovala mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Zraněný muž poté začal hlídku slovně napadat a rozmachoval se rukama směrem k nim. Druhý muž se jej spolu se strážníky snažil uklidnit.

Lední medvěd v brněnské zoo.
Lidé si v zoo vyzkouší znalosti o ledních medvědech. Oslaví tak jejich den

Skupiny strážníků a dvou mužů si všimli také procházející republikoví policisté. Strážce zákona tehdy začal zraněný vyzývat na souboj. „Na státní policisty i strážníky křičel, aby si sundali uniformu, a vážnost své pobídky podtrhl tím, že se během okamžiku svlékl do půli těla. Ve chvíli, kdy začal jeden ze strážníků mluvit do vysílačky, agresivní muž se rozmáchl proti jeho kolegovi, a hlídky se rozhodly muže spoutat,“ podotkla Kadrnožková.

Zdroj: Městská policie Brno

Agresorovi provedli také zkoušku na alkohol. „Na displeji alkoholtesteru se objevila hodnota 2,4 promile. Strážníci tak muže doprovodili nejen k ošetření do nemocnice, ale následně také na záchytnou stanici,“ doplnila mluvčí. Muž se bude zodpovídat správnímu orgánu.