Událost se odehrála v sobotu ráno v Benešově ulici. „Strážníci zde viděli fyzickou potyčku dvou mužů. Čtyřiadvacetiletý cizinec právě házel po taxikáři kebabem a snažil se ho napadnout pěstmi,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Jakmile mladík zahlédl blížící se hlídku městské policie, hned se dal na útěk po schodišti do Josefské ulice. „Hlídka ho však brzy dostihla, a protože se ani po použití donucovacích prostředků nezklidnil, musela ho spoutat,“ pokračoval Šoba.

Model sochy Johanna Gregora Mendela, která má stát na brněnském Mendlově náměstí.
Soutěž na sochu Mendela v Brně zrušte, vyzývají umělci. Dílo je prý banální

Společně se pak vrátili i s mladíkem na místo konfliktu ve snaze zjistit jeho příčinu. „Ukázalo se, že taxikář i jeho klient měli důvod k nespokojenosti. Řidič strážníkům řekl, že muže i jeho tři známé naložil u hlavního nádraží, ale protože se prý ve vozidle choval hrubě, už po pár metrech zastavil, a přiměl osádku vystoupit. Rozčílení z předčasného ukončení jízdy následně po svém vyjádřil i cizinec,“ uvedl mluvčí.

Událost se obešla bez zranění i škod na majetku. „Podezření z přestupku proti občanskému soužití a veřejnému pořádku dořeší správní orgán,“ doplnil Šoba.