Žena se s jorkšírem procházela v Novém Lískovci. „Podle svědků se k němu přiřítil větší pes a za okamžik jorkšíra zardousil," popsal nešťastný incident mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Hlídka strážníků vyrazila v sobotu k tragické události do brněnského Nového Lískovce, kde pitbul zakousl jorkšíra.Zdroj: MP Brno

Majitelka jorkšíra se zhroutila, kolemjdoucí k šokované a třesoucí se ženě přivolali strážníky. „Žena seděla na travnatém pásu vedle chodníku, chvěla se po celém těle, vzlykala a bez ustání hladila nehybné a zakrvácené tělo ležícího jorkšíra. K rozechvělé a plačící ženě strážníci přivolali zdravotníky," uvedl Ghanem.

Hlídka po chvíli našli i psa-útočníka a jeho majitelku. „Dvaadvacetiletou majitelku útočícího křížence pitbula zastihli opodál. Incidentu litovala, omlouvala se a přiznala, že se jí pes vytrhl i s vodítkem. Prý se to předtím ještě nikdy nestalo," zmínil Ghanem.

Případ se dál bude projednávat ve správním řízení.

Žena se chtěla zabít

Chci se zabít skokem z balkonu, přiznala v noci na neděli brněnským strážníkům devětačtyřicetiletá žena. Hlídku k ní zavolala dcera žijící v Čechách, která věděla o matčiných psychických problémech.
Vyděšená mladá žena se na brněnské strážníky obrátila v noci poté, co jí matka žijící v Brně přestala zvedat telefon. Věděla, že má žena psychické problémy. „Když hlídka zazvonila u bytu devětačtyřicetileté ženy, na strážníky působila rozrušeně a po chvíli přinzala, že se chce zabít skokem z balkonu," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.
Jelikož se strážníkům zdálo, že si je žena skutečně schopná ublížit, zavolali k ní záchranku. „Záchranáři po základním vyšetření ženu převezli do psychiatrické nemocnice," dodal Ghanem.