Kromě elektroniky kradli i šperky a peníze. „Milan Holub si odpyká dva roky vězení, Miroslav Holub dostal tři roky nepodmíněně a Roman Gabčo podmíněný trest deset měsíců s odkladem na šestnáct měsíců,“ řekla soudkyně Šárka Dufková.

Soud zamítl odvolání všech tří obžalovaných proti původnímu rozsudku Městského soudu v Brně a tresty za krádeže, porušování domovní svobody, poškozování cizí věci a neoprávněné užívání cizí platební karty jsou tak pravomocné.

Jsou prý nevinní

Předsedkyně senátu totiž smetla ze stolu obhajobu obžalovaných, kteří se hájili, že jsou nevinní. "To, co je psáno ve spisu, jsem neudělal. Není možné uvěřit Miroslavu Holubovi, který mě usvědčuje," tvrdil u odvolacího soudu Milan Holub, který má v trestním rejstříku patnáct záznamů.

Na údajně nezákonný postup soudu si pro změnu stěžoval Miroslav Holub. "Minule mě odsoudili, i když jsem se k soudu nepřišel, protože jsem byl na operaci," řekl osmnáctkrát soudně trestaný muž. Ani tuhle námitku však soudkyně neuznala s tím, že omluvenku tehdy obžalovaný řádně nedoložil.

A obhájkyně Romana Gabča zase navrhovala místo podmínky jen veřejně prospěšné práce. "Podmíněný trest je přiměřený. Pokud se pan obžalovaný chová tak, aby nemusel jít do vězení, tak je to v pořádku," dodala soudkyně.