K soudu přišla v pátek kromě Bödovy bývalé přítelkyně svědčit i jeho rodina. Výpovědi se značně lišily. Podle příbuzných obžalovaného si vlasy dívka ostříhala sama. „Hystericky řvala a nechtěla otevřít. Syn vyrazil dveře a na zemi jsem uviděla vlasy a krev,“ uvedla matka Böda.

Situaci potvrdil i bratr obžalovaného. „William ji jednou uhodil, aby se uklidnila, protože viděl její krev a byla hysterická,“ vysvětlil.

Soud se zabýval také údajným znásilněním. Obžalovaný podle bývalé přítelkyně velmi žárlil a požadoval pouze anální sex, protože ten jeho tehdejší partnerka nikdy nedělala. „Nechtěla jsem to, ale bála jsem se, co bude následovat, když odmítnu,“ řekla žena.

Muž ji podle jejích slov několikrát udeřil a urážel i její rodinu. „Musela jsem také nadávat i své matce, to bylo snad nejhorší,“ popsala.

Události se staly před více než třemi lety ve Španělsku, kde mladá žena žila s Bödem, jeho matkou a chvíli i bratrem a otcem. Nikdo z nich však bití ani ponižování neviděl.

Jednání bude pokračovat v pondělí, kdy promluví znalci. Pokud se vina obžalovaného prokáže, hrozí mu od dvou do deseti let vězení.

ONDŘEJ KALOUD