Na případ upozornil na facebookové skupině Brno-Líšeň příspěvek Martina Kličky. „V neděli asi v půl páté ráno mě vzbudilo hlasité opakované volání o pomoc,“ sdělil Klička. Jeho příspěvek sdílely do čtvrtečního poledne čtyři tisíce lidí.

Podle policie dívku zachránila právě přítomnost svědků. „Znásilnění ve stádiu pokusu se měl dopustit dosud neznámý muž. Vyhlédl si mladou ženu, která vystoupila z noční autobusové linky N98 v Sedláčkově ulici a oslovil ji, zda by s ním nechtěla někam jít. Žena ho odmítla a v okamžiku, kdy chtěla vejít do domu, ji muž neočekávaně popadl do náruče a odnášel pryč.  Žena se bránila a křičela o pomoc,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

V dobrodružnou záchranu se změnil výjezd hlídky brněnských strážníků do Králova Pole. V úterý večer je přivolala příbuzná devětaosmdesátileté ženy, která přes dveře svého bytu slabě volala o pomoc. Strážníci se k ní museli slanit přes balkon.
Volala o pomoc. Zraněnou důchodkyni zachránili přes balkon, museli k ní slanitPrávě to vzbudilo pozornost několika obyvatel domu. „Mezitím ji dosud neznámý muž hodil do křoví poblíž točny tramvají a pokusil se dokončit svůj záměr. Žena se aktivně bránila a nakonec jí pomohl soused, který vyběhl ven a snažil se je najít,“ dodal.

Zdroj: Policie ČRSpolečně s dalším mužem násilníka vyrušil při činu právě Kličko. „Muž, který odtamtud slečnu vyvedl, pak za útočníkem vyběhl, ten se mu ale ztratil,“ doplnil Klička. Zavolal na policii a vyčkal s dívkou do jejího příjezdu.

Ani přivolaní policisté jej však nenašli. Nyní jej hledají podle podoby z videozáznamu. „Muž byl ve věku kolem třiceti let, mluvil plynně česky ale s drobným ruským či ukrajinským přízvukem. Byl vysoký zhruba 190 cm, měl štíhlou postavu, krátce střižené hnědé vlasy. V době útoku na sobě měl světle modré tričko a riflové kraťasy,“ popsal agresora Šváb.

Ilustrační foto.
Cestující tramvají zdržel polonahý muž v kolejišti. Nebaví mě žít, vykřikovalInformace k totožnosti hledaného muže či o podobných případech ze stejné lokality mají lidé hlásit na lince 158.