Zraněný muž útok přežil. „Měli jsme v péči mladého muže. Dovolávali jsme na místo lékaře. Muž utrpěl středně těžké zranění krku. Po ošetření jsme ho převezli na urgentní příjem do svatoanenské nemocnice," sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Kriminalisté postupně rozplétají, co stálo za konfliktem obou mužů. Obviněný k věci vypovídat nechtěl. „Poškozený mířil se svou manželkou na ubytovnu, předtím přes den požívali alkoholické nápoje. Na ulici je oslovil jim neznámý muž. Zjistili, že je krajan a téma hovoru se stočilo na konflikt na Ukrajině," popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Václav Bartoněk.
Šádek do Brna nesmí, leda by obětoval Plzeň. Ve hře je ale jedna klička

Debata skončila fyzickým napadením. „V ruce obviněného se objevil nůž, se kterým v nepřehledné situaci svého protivníka pořezal na krku. Z místa pak odešel. Manželka zraněného chvíli křičela o pomoc, nakonec ale dvojice došla až na ubytovnu," přiblížil Šváb.

Policisty zavolal svědek, k hlídce se na místě přihlásil známý manželů z ubytovny. „Kolegové vzápětí spěchali na ubytovnu, kde zraněnému zajistili základní životní funkce a zavolali záchranku," doplnil Šváb.