Weiss muže prý nejméně sedmnáctkrát udeřil pěstí do obličeje, kopl ho do tváře, nadával mu a sprejem mu nastříkal do zakrváceného obličeje. „V ten moment jsem si přál doslova umřít. Chtěl jsem přestat cítit tu bolest,“ řekl poškozený u soudu.

Zranění si vyžádala lékařské ošetření a omezila jej v obvyklém způsobu života po dobu asi tří týdnů. Přestože ze zranění nezůstaly žádné fyzické trvalé následky, Tunisan uvedl, že útok poškodil jeho psychiku, a to především pracovně a v rodinné oblasti. „Ze závěru psychiatrického znaleckého posudku vyplývá, že byla u poškozeného zjištěna duševní porucha, napadení lze označit jako jednu z více příčin, které se podílely na jejím vzniku,“ uvedl soudce Petr Jirsa.

Policie pátrá po zloději, který koncem ledna v brněnské Slatině vyrval ze zdi příruční sejf s penězi a stravenkami a utekl. Udělal škodu za 36 tisíc korun.
Vykradl indickou restauraci, dosud uniká spravedlnosti. Pomůžete ho dopadnout?

Podle Weisse obtěžoval Tunisan ženy před klubem. Když ho s dalšími muži vyzýval, ať jde pryč, muž jim nadával a vyhrožoval, že pobodá je i jejich rodinu. „Chtěl mě napadnout nožem, udeřil jsem ho. S pocitem, že by mě mohl pronásledovat, jsem použil slzný plyn,“ tvrdil Weiss.

Zdroj: Jana Tomalová

Špinavý Arab, měli křičet útočníci

Podle svých slov znal poškozeného z dřívějška. „Dělal jsem ochranku v klubu, jednou jsem ho nechtěl pustit dovnitř. Vytáhl na mě nůž a vyhrožoval, že zavolá posily a že to nedopadne dobře,“ řekl. To poškozený popřel.

Před klubem podle něj nevíc nebyly žádné ženy. „Muži se ho ptali, co tam dělá, a když jim odpověděl, že je Tunisan, pracuje zde a má zde rodinu, slovně ho uráželi, že je 'špinavý Arab' a následně ho napadli,“ uvedla státní zástupkyně Eva Žďárská.

Střet kamionu s cisternou převážející pohonné hmoty zablokoval v úterý ráno na několik hodin dálnici D2 poblíž Olympie za Brnem.
Úterní nehodová dálnice D2: srážka kamionu s cisternou a nedobrzdění do kolony

Pokud se vina prokáže, hrozí Weissovi za pokus o těžké ublížení na zdraví a výtržnictví až deset let vězení. „S odstupem času mě moje reakce samozřejmě mrzí, nebyla adekvátní. Měl jsem se zachovat jinak,“ litoval Weiss u soudu.

 Jana Tomalová