S chlapcem se procházela také jeho pětatřicetiletá matka z Brna. „V Kobližné ulici si jich všimly strážnice, které právě kontrolovaly pěší zónu. Navíc je na skutečnost, že pes nepatří procházející rodině, upozornila kolemjdoucí žena, která viděla majitelku vcházet do lékárny na rohu ulice,“ popisovala pondělní situaci mluvčí strážníků Jana Pokorná.

Hasiči vyjížděli v pondělí večer do brněnských Štýřic.
Kouř a plameny. V brněnských Štýřicích hořely chatky. Škoda je sto tisíc korun

Strážnice vyzvaly matku, aby je společně s dětmi následovala k místu, kde byl pes přivázán. Na to chlapec reagoval tak, že se i se zvířetem rozběhl. „V útěku mu pohotově zabránila jedna ze strážnic, která ho po krátké chvíli doběhla. Mezitím vyšla z apatyky nic netušící majitelka psa, která potvrdila, že je její a téměř celou dobu ho sledovala přes okno lékárny,“ doplnila mluvčí.

K jeho krádeži došlo v momentě, kdy u pokladny platila zakoupené léčivo. Malý chlapec řekl, že pes se mu líbil, proto si ho chtěl vzít. „Jeho matka na něho v přítomnosti strážnic křičela nadávky, ze kterých jim šel mráz po zádech. Podezření ze spáchání přestupků oznámily správnímu orgánu. Matka navíc bude muset celou příhodu vysvětlit sociálním pracovnicím,“ dodala Pokorná.