Kolemjdoucí mají většinou pouze strohé informace z večerních zpráv. Co přesně se v domě stalo, netuší. „Naštěstí je to ale v Tišnově ojedinělý útok," oddechuje si starší pán v blízkosti objektu. V téměř liduprázdné ulici už nejsou žádní policisté, po převozu zraněných místo už večer opustili záchranáři.

Že se dům stal před zhruba třinácti hodinami místem rodinného dramatu, ve kterém zřejmě nebylo daleko ke smrtelné tragédii, nasvědčují pouze dvě pásky přilepené přes dveře. „Uzavřeno Policií ČR. Nevstupovat, pásku nepoškozovat," stojí na nich. Jedinými dalšími náznaky při pohledu zvenčí jsou na zábradlí a mřížích omotané zbývající kusy jinak už oddělaných bezpečnostních pásek. Policisté je použili k tomu, aby po události zakázali do blízkosti domu vstup nepovolaným lidem. Další indicie odkazující na rodinné neštěstí u objektu nejsou.

Jungmannova ulice v Tišnově, kde došlo k útoku nožem.
Tragédie v Tišnově: dva lidé leží na ARO, útočníkovi hrozí až 20 let

O události se do rána dozvěděli i lidé, kteří v Jungmannově ulici či v jejím okolí nežijí. „Nebydlím tady, byl jsem tady teď pouze v obchodě. O útoku ale vím," potvrzuje po osmé ráno přímo v ulici mladý muž ještě předtím, než nasedá do auta a odjíždí pryč.

Asi třicet minut po útoku se o něm dozvěděli na místní radnici. Její zástupci následně zveřejnili vyjádření města na facebooku. „Zjistili jsme totiž, že sociální sítě jsou velmi mocné. Už se šířily různé dezinformace nejděsivějšího charakteru, proto jsme považovali za důležité obyvatele uklidnit, že se nejedná o nějakého šílence, který by tady pobíhal, a vyjádřit účast rodině," vysvětluje na radnici mluvčí Tišnova Klára Šimečková.

Srážka kamionů na D1 u Brna.
Srážka tří kamionů se zraněním: zablokovaná D1 ve směru na Brno se rozjíždí