Potyčky se měly odehrávat na dětském hřišti v Moldavské ulici. Starosta Bohunic Antonín Crha se o útocích dozvěděl asi před deseti dny. „Přišel za mnou mladík s tím, že k nám jezdí lidé z gangu, který si říká Vaňkovka. Prý u nás provokují rvačky. V pondělí byl další incident. Sebrali někomu boty a spálili je,“ sdělil Crha. S dětmi z Moldavské ulice se v pátek starosta sejde.

Ilustrační snímek.
Chtěli svézt, nakonec museli z auta vyskákat za jízdy. Řidič prchal před policií

V čele party stojí chlapec, kterému říkají Kapitán. Odmítá, že jsou velký gang, ale potyčky připustil. „Dva konflikty jsme si vyřešili mezi sebou. Nejsme žádný gang, který má 130 lidí, jen parta patnácti dětí. Ani nejsem Kapitán. Jsem jen kluk, který chodí ven s přáteli,“ řekl Deníku chlapec. Jeho jméno kvůli nízkému věku nezveřejňujeme.

V Bohunicích údajně řádí Vaňkovka gang.• Zaútočit měl několikrát na tamní děti.
• Incident se stal třeba na dětském hřišti v Moldavské ulici.
• Podle šéfa gangu si nicméně útoky vymyslely děti z Bohunic.
• Starosta městské části se s nimi v pátek sejde.
• Gang svědci viděli i v sousedním Starém Lískovci.
• Vše vyšetřují policisté.


Policisté se situací zabývají. Kvůli tomu, že většina účastníků není plnoletá, nechtějí vyšetřování komentovat. „Důležité je, aby lidé incidenty oznámili co nejdřív a nedozvěděli jsme se o nich až s týdenním zpožděním,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle psychologa Jiřího Brančíka vede k takovému chování děti především špatná výchova. „Nedostává se jim základních hodnot. Toho, co smí a co ne. Proto se sdružují do různých skupin a páchají trestnou činnost,“ vysvětlil Brančík.

Skupinu minulý pátek hledali i brněnští strážníci. „Dostali jsme oznámení, že parta napadla místní mládež. Okamžitě se však rozprchla,“ sdělil mluvčí strážníků Jakub Ghanem. V městské části teď hlídají dva až čtyři pěší strážníci a auta.

To, že na hřišti posedávají mladíci, na místě potvrdili i lidé, kteří v blízkosti bydlí. „Nepravidelně se scházejí, pouští nahlas hudbu a mluví sprostě. Potyčku jsem žádnou neviděl,“ uvedl muž, který nechce uvést své jméno. Redakce jej zná.

Gang lidé zahlédnout i ve Starém Lískovci. „Patnáct až dvacet dětí tam popíjelo alkohol,“ řekla anonymně jedna z místních.

Voda po havárii zatopila sklep domu v Jundrově. Kvůli tlaku vody se tam zřídila zeď.
10 tisíc litrů vody zaplavilo sklep a zbortilo stěnu. Neobyvatelný, řekl statik