Kaluže krve, desítky policistů na místě činu a šokovaní zákazníci obchodního domu Viktoria. Tak vypadalo pondělní poledne v Masarykově ulici v centru Brna. Vypukla tam totiž válka směnárníků. Na jednoho směnárníka zaútočili mačetami a stříleli na něj neznámí pachatelé. Policistům se podařilo zadržet jednoho, druhý z místa činu utekl neznámo kam.

„Rvali se jako psi. Najednou mě vyděsila střelba, otočila jsem se a viděla, jak jednomu muži kape z rukávu krev,“ popsala dramatické okamžiky jedna ze zákaznic obchodního domu Jitka Charvátová. Ta viděla i zbraně v rukou útočníků. „Jeden měl revolver, druhý měl dlouhý nůž, kterým odřezávají Vietnamci z grilu gyros,“ přiblížila Charvátová zbrojní arzenál, s nímž se útočníci vybavili.

Napadený směnárník útok odvrátil, ale zranil se při něm. „Lékaři na místě ošetřili pořezaného člověka, kterého později převezli na chirurgii do nemocnice Milosrdných bratří,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová. Zraněný muž se tam okamžitě po převozu podrobil operaci a podle informací brněnského Deníku Rovnost je mimo ohrožení života.

Jeden útočník, který po přepadení směnárny utíkal do centra Brna, běžel přímo do náručí brněnských strážníků. Ti ho dopadli a předali policii. „Z jednoho domu vyběhl muž se střelnou zbraní v ruce. Hlídka muže okamžitě zadržela a zbraň zajistila. Pak poskytla první pomoc zraněnému muži,“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Po druhém útočníkovi pátrají policisté. „Incident se odehrál během několika minut. Motiv činu zatím neznáme. Muž, který vystřelil do vzduchu, nyní vysvětluje své jednání na policejní služebně. Další informace v současné době vzhledem k vyšetřování nelze poskytnout,“ řekla brněnská policejní mluvčí Andrea Procházková.