První z kauz, ve které figuruje i Bradáč, se týká přidělování městských bytů, druhá se týká přidělování bytů a také činnosti jedné z městských firem, a to černovické pískovny.

První zásah související s Bradáčem se uskutečnil počátkem loňského října, poté policie obvinila osm lidí, dva skončili ve vazbě. "Jeden z obviněných byl z vazby propuštěn a jeden byl i nadále na základě rozhodnutí soudu ve vazbě ponechán," uvedlo VSZ v Olomouci. S Bradáčem byl ve vazbě ještě jednatel realitní kanceláře Zdeněk Červinka, který by měl být podle informací ČTK na svobodě.

Prezident Miloš Zeman se setkal s kandidátem na ministra životního prostředí Petrem Hladíkem.
Zeman není připraven jmenovat Hladíka ministrem, problémy spustila kauza z Brna

Podruhé policisté zasahovali v Brně v druhé půli října, a to na bytovém odboru magistrátu, na radnici Brno-sever, Brno-Černovice, v černovické pískovně a v kanceláři tehdy končícího primátorčina náměstka a nyní adepta na ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Policie pak obvinila sedm lidí a dvě firmy, Hladíka neobvinila.

Jsou mezi nimi například bývalý tajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný, podnikatel Michal Horký a nyní už bývalí jednatelé pískovny a bývalí zastupitelé městské části Černovice Jiří Novotný (ČSSD) a Jiří Hasoň (KDU-ČSL).

Ilustrační snímek
Kauza přidělování městských bytů v Brně: osm zadržených lidí a policejní razie

"Všech sedm obviněných bylo propuštěno z vazby na svobodu jednak z důvodu pominutí koluzního vazebního důvodu, to je nebezpečí z ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků či spoluobviněných či jiného maření objasňování skutečností závažných pro trestní stíhán, jednak z důvodu nahrazení vazby dohledem probačního úředníka či složením peněžitou zárukou, takzvanou kaucí," uvedlo státní zastupitelství. Dodalo, že v této věci teď není nikdo ve vazbě.