Dvaačtyřicetiletý muž je obviněný z těžkého ublížení na zdraví, a to ve dvou případech. K tomu se měl podle obžaloby dopustit i výtržnictví. „V noci na osmého června 2017 udeřil obžalovaný čelem do obličeje známého své tchyně. Ten upadl na zem. Obžalovaný na něj klekl, udeřil ho a ukousl mu kus nosu. Po útoku chtěl odejít, do cesty se mu postavila matka jeho družky, kterou udeřil a vláčel ji chodbou,“ přečetl z obžaloby státní zástupce Milan Richter.

Další trestný čin se stal o měsíc později. „Patnáctého července v baru se před třetí hodinou ráno začal hádat se ženou kvůli výběru hudby, který pouštěla v juboxu. Rozbil pivní půllitr a vyhrožoval, že jí uřízne hlavu střepem. Díky pomoci jejího známého žena nebyla vážně zraněná," pronesl v druhém bodě obžaloby státní zástupce.

Obžalovaný vysvětloval u soudu, jak v prvním případě potyčka vznikla. „Stát se to nemělo, byla to vyhrocená situace. Poškozený přijel s matkou mé družky z Chebu, že se k nim moje přítelkyně i s dcerou odstěhuje. Bál jsem se, že dceru nikdy neuvidím. Chtěl jsem si s někým promluvit. Poškozený vstal, začali jsme se hádat. Skončili jsme na zemi. A pak jsem ho kousl do toho nosu. Nicméně to jsem nechtěl, “ přiznal vinu Ellinger. Ve druhém případě vinu odmítl.

U soudu vypovídala přítelkyně obžalovaného, její matka i poškozený. Výpovědi svědků se rozcházely, Ellinger přesto vinu přiznal. Prý se snažil zabránit ztrátě dcery. Poukazoval také na to, že matka jeho přítelkyně se dlouhodobě léčí s psychickými problémy a hádku vyprovokovala.

Když vypovídala dívka, kterou Ellinger napadl v baru, musel soud několikrát krátce přerušovat jednání. Poškozená měla přes slzy problém mluvit. „Vyměňovali jsme si politické názory. Nadávali jsme si. Někdo mě uhodil do hlavy. Najednou měl zlo v očích. Spadla jsem na zem, on si na mě klekl, držel mi hlavu a druhou rukou mě řezal střepem od půllitru na krku. Říkal, že mi uřízne hlavu, každý den ten pohled vidím, nezlobte se," vzlykala mladá žena.

Sudce případ odročil na dvanáctého dubna. Obžalovanému za těžké ublížení na zdraví na dvou lidech a výtržnictví hrozí až dvanáct let vězení.