S informací o dovozu opraveného motoru pro zetě se podvodník důchodci ozval telefonicky. „Namluvil mu, že je z autoopravny. Nejdříve požadoval čtyřicet tisíc korun. To důchodce odmítl, nakonec podvodníkovi vydal deset tisíc korun a po následném naléhání ještě dalších pět tisíc," popsal případ policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Že jsou peníze nenávratně pryč, zjistil podvedený muž ve chvíli, kdy sehnal zetě a zjistil, že žádný motor mu nikdo přivézt neměl.

O patnáct tisíc korun přišel i důchodce ze Židlochovicka. Ten naletěl podvodníkovi na internetu. „Muž si na stránkách vybral pračku a zaplatil požadovanou, téměř patnáctitisícovou cenu. Pračka ani skoro po měsíci nedorazila a prodejce přestal komunikovat," zmínil Malášek.

Havárie vodovodu uzavřela brněnskou Gajdošovu ulici.
Havárie vody v Gajdošově: 14 domů bez vody, omezení v ulici potrvá až do čtvrtka

Téměř stejným způsobem podvodník obral i čtyřiašedesátiletého muže z Brněnska. „Na internetu si našel luxusní zájezd na Krétu a telefonicky si jej objednal u cestovní kanceláře. Poté, co zaplatil více než padesátitisícovou zálohu, prodejce přestal komunikovat," poznamenal policejní mluvčí.