Od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Mobil měla vypnutý a na sociálních sítích nereagovala.

"Pohřešovaná je ročník 2001, štíhlé postavy, měří asi 172 centimetrů a má dlouhé hnědé vlasy. Na sobě mohla mít černé kalhoty, černý svetr a černou plátěnou tašku," uvedl ve středu odpoledne policejní mluvčí Petr Vala.

Dívka může být ohrožena na zdraví či životě. "Brněnští policisté děkují veřejnosti za pomoc při pátrání po pohřešované. Mladá žena byla totiž ve večerních hodinách vypátrana v Brně," řekl ve středu okolo sedmé hodiny večer Vala.

Zachránit dívku odpovídajícího popisu pohřešované se podařilo ve středu mezi pátou a šestou Brňanovi Lubomíru Strážnickému. Dívku s dlouhými hnědými vlasy oblečenou v černém podle svých slov uviděl, když se vracel z procházky. "Šel jsem z procházky u brněnské přehrady, když jsem viděl, že u skalky leželo děvče. Volal jsem na ni, ale neodpovídala. Slezl jsem po skále, byla bílá a studená, nehýbala se. Musela tam ležet dlouho, lezli po ní mravenci," popsal děsivou situaci čtenář Rovnosti Strážnický. Přivolaní policisté zjistili, že dívka žije, pak ji odvezli. "Doufám, že bude v pořádku, na začátku to vypadalo, že je mrtvá," dodal Strážnický.

Policejní mluvčí Vala potvrdil, že vyjeli k ženě, která byla podle původního hlášení svědka mrtvá. Hlídka, která na místo přijela, zjistila, že je živá. Totožnost ženy ale odmítl potvrdit nebo vyvrátit.

TEREZIE SEKÁČOVÁ