Jeden z běženců se dostal přes hranice na podvozku pod návěsem italského kamionu. „Mířil do Německa. Jeho putování ukončila hlídka z dálničního oddělení v brněnských Chrlicích v odstavném pruhu na 207. kilometru. Promrzlý muž byl šťastný, že si ho někdo všiml a jeho pouť skončila. Uvedl, že přijel na čerpací stanici na návěsu v místě určeném pro rezervní kolo," popsal v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb.

Desítky běženců se ukrývaly v nákladním autě z Turecka. Jihomoravští celníci je objevili ve čtvrtek v podvečer při kontrolách na dálnici D2 na Břeclavsku.
Jižní Morava: vstupní brána pro uprchlíky. Zadržených migrantů přibývá

O dvojici Maročanů se policisté dozvěděli díky upozornění obsluhou čerpací stanice na D1 v Brně. „Cizinci uvedli, že cestují z Rumunska a chtěli se dostat do Itálie. Další dvojice se zase pohybovala po komunikaci u Lanžhota. Na podezřelé upozornil policejní hlídku bratr jednoho z policistů," uvedl Šváb.

Doplnil, že cizinečtí policisté provádí v poslední době více kontrol na dálnicích i jiných silnicích. „Kontrolují také mezinárodní vlaky směřující na naše územní z Maďarska a Rakouska," zmínil Šváb.