"Hlídka se zajímala o podrobnosti a shodou okolností ještě během rozhovoru uviděl muž podezřelého člověka na svém kole projíždět opodál," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci se za ujíždějícím rozběhli a přiměli ho sesednout z kola. Pronásledování pokračovalo, když zloděj utíkal směrem k Úzké ulici. "Zatímco jeden ze strážníků urychleně předával přes vysílačku informace dalším hlídkám, druhý běžel za mužem," poznamenal Ghanem.

Chytit zloděje pomohl i projíždějící cyklista, který muže zdržel pod viaduktem. Dopadeného pak strážníci spoutali a předali státním policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu.

Tento případ byl už třetí od začátku léta, kdy se brněnským městským policistům podařilo dopadnout zloděje kola. Koncem července se strážníkům podařilo díky kamerám najít kolo, o které přišla žena na Malinovském náměstí. Překvapeného mladíka s ukradeným kolem zastavili strážníci v Husovicích. Později ho předali státním policistům.

Ještě dříve v červnu strážníci chytili muže, který ukradl elektrokolo ze stojanu na Mendlově náměstí, aby podle svých slov nemusel jít pěšky domů. Zastavili ho na křižovatce Hlinek a Žabovřeské ulice necelých deset minut po oznámení krádeže.