Dvě promile nadýchal v neděli večer řidič, na kterého policisty upozornili pozorní svědci v jedné malé obci na Blanensku. „Povšimli si zjevně podnapilého muže, který před hospodou usedl za volant. Zpitý pod obraz naštěstí devětapadesátiletý muž dokázal ujet jen několik stovek metrů, kdy mu bláhovou projížďku ukončil až nečekaný náraz do rodinného domu,“ přiblížil jihomoravský policejní mluvčí Petr Vala.

Řidič se policistům přiznal, že si před jízdou skutečně přihnul. „Vypil totiž měl pět piv, které ještě navíc proložil několika panáky rumu a zelené,“ poznamenal Vala.

Ve stejnou dobu na tísňovou linku zavolal i všímavý řidič na Brněnsku. „Ten před sebou sledoval jízdu očividně opilého šoféra, který na silnici nebezpečně kličkoval. Svědek po telefonu pohotově naváděl policejní hlídku, která tak dvaašedesátiletého šoféra zanedlouho zastavila,“ popsal zásah Vala.

Rosickým policistům muž v dodávce nadýchal dvě promile. „Odstavený automobil musel přijet vyzvednout jeho syn,“ doplnil Vala.

Opilý řidič, který však tentokrát usedl za řídítka svého bicyklu, zase potrápil v sobotu večer policisty na Šlapanicku. „Pozornosti hlídky na potemnělé silnici nemohla ujít pošetilá jízda neosvětelného bicyklu. Nakonec se ukázalo, že se jedná o silně opilého staršího cyklistu, který navíc policisty počastoval nadávkami nejhrubšího zrna. Nakonec jej museli strážci zákona dokonce zpacifikovat, když se opilec pokusil o marný útěk,“ sdělil policejní mluvčí.

I u tohoto řidiče byla dechová zkouška pozitivní. „Přístroj ukázal dvě a půl promile alkoholu v dechu,“ podotkl Vala.