Bývalý recepční hotelu Continental podle rozsudku zavraždil matku tří dětí třinácti výstřely. "Čtyři rány byly smrtelné: dvě do krku a dvě do hrudníku a břicha," uvedl soudce Jirsa

Motivem vraždy byla žárlivost a mužská ješitnost. Střelec totiž neskousl, že žena, která byla dva roky jeho milenkou, dala přednost jinému, mladšímu muži. „Dotklo se mě to, jsem ješitný chlap. U kafe jsme se pohádali. Dolehla na mne bezmoc a ponížení. Vytáhl jsem z batůžku pistoli a chtěl jí pohrozit. Aby pochopila moji bezmoc. Neměl jsem v úmyslu ji zabít, ale když jsme se o zbraň přetahovali, podlomila se mi noha. Vyšel výstřel a vše se najednou spustilo,“ přiznal se u soudu obžalovaný.

U Krajského soudu v Brně začal ve středu proces se čtyřmi mladíky, kteří čelí obžalobě z pokusu o brutální loupežnou vraždu. Mladého Vietnamce vylákali ven z bytu, zbili ho baseballovými pálkami, odvezli ho do lesa a tam mu dali drogu. Oloupili ho o 140 t
Rány pálkou, igelitka na hlavě, kopání. Soud v Brně řeší brutální pokus o vraždu

Podle soudce byl Šmehlík tak ponížený a frustrovaný, že se rozhodl vztah ukončit vraždou. "Výpovědi obžalovaného u soudu trestní senát neuvěřil, je nevěrohodná. Obžalovaný, který myslí jen sám na sebe, si zločin v bytě naplánoval, což sám přiznal při rozhodování o uvalení vazby. Tehdy řekl, že poškozenou přece nezastřelí na ulici," zdůvodnil Jirsa trest za promyšlenou vraždu.

Zdroj: Ondřej Požár

Šmehlík se tehdy při střelbě sám zranil a skončil ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. „Muže jsme operovali, momentálně je stabilizovaný, mimo ohrožení života. Jednalo se o střelnou ránu do nohy,“ řekla loni v říjnu Deníku Rovnost mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Se ženou se Šmehlík seznámil v hotelu, kde oba pracovali. „Vznikl mezi námi milenecký vztah, i když já byl o hodně starší,“ popsal seznámení zachovale vypadající důchodce.

Na brněnské Palackého třídě se střílelo.
Střelba v Králově Poli: zadržený muž se k vraždě přiznal, hrozí mu 20 let vězení

Milence kupoval dárky a dával jí peníze, za rok do ní investoval asi 150 tisíc korun. „Platil jí elektřinu a plyn v jejím domku v Opatovicích, nakupoval jí," zaznělo ze spisu.

Pozůstalým oběti pak musí Šmehlík zaplatit celkem dva miliony korun jako odškodnění za nemajetkovou újmu. "Osmiletá dcera poškozené pociťuje ztrátu maminky velmi silně, proto by měla dostat největší náhradu škody - 600 tisíc korun," dodal soudce.

Trestní senát proto rozhodl o zajištění nemovitosti obžalovaného v Hrušovanech u Brna, aby byly nároky pozůstalých uspokojeny.

Kanceláře, obchody a byty v pěti budovách vyplní prostor po bývalé oděvní firmě Kras-Haka. Kvůli blízkosti k Mendlovu náměstí nese projekt název Mendel Plaza.
Obrat u Mendel Plaza: Komplex pěti budov se zřejmě začne stavět příští rok