Muže kriminalisté obvinili z vraždy letos v březnu. „Tělo oběti měli převézt autem do několik desítek kilometrů vzdáleného lesního porostu a následně zakopat,“ přiblížil ve středu mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Nadměrný náklad. Ilustrační foto
Po D1 a D2 pojede nadměrný náklad. Poveze tisícitunová vrata k přehradě

Důvodem pravděpodobně byly vzájemné spory ohledně distribuce návykových látek. „Po obvinění obou mužů kriminalisté našli ostatky těla, které bylo zakopáno v lese na jižní Moravě,“ zmínil Ibehej.

V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným až dvacetiletý pobyt ve vězení či výjimečný trest. „Naši kriminalisté na případu dál pracují. Nyní se dělají například znalecká zkoumání,“ uvedl Ibehej.

Zemní práce v ulici Veveří v Brně,  ilustrační foto
V Brně začínají opravy Veveří. Ulici uzavřou pro tramvaje i auta

Oba obvinění ve věku dvaačtyřicet a šestačtyřicet let jsou nyní ve vazbě. První muž byl ve vazbě už před tímto obviněním pro jinou trestnou činnost. Druhého muže kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželi v součinnosti s Útvarem rychlého nasazení republikové policie.

Dozor v trestní věci vykonává Krajské státní zastupitelství v Brně. "Policie obvinila dva muže z Kyjova. Jsou stíháni pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný ve formě spolupachatelství. Toho se měli dopustit v Kyjově na muži narozeném v září v roce 1992. Případ je nyní na začátku šetření, předpokládáme, že vyústí v podání obžaloby," sdělil mluvčí instituce Hynek Olma.

Zdroj: NCOZ

Brněnský psycholog Jiří Brančík řekl, že drogové prostředí přitahuje lidi s negativními morálními vlastnostmi. „Je to tvrdé prostředí, ve kterém se točí vysoké peníze. Pokud někdo z tohoto společenství zapříčiní ztrátu, nebo podvede ostatní, je tvrdě potrestaný,“ poznamenal.

Brančík také zmínil, že lidé, kteří obchodují s drogami, mají poruchu osobnosti. Dříve se jim říkalo psychopati. „Nemají schopnost soucítit s druhými,“ vysvětlil.

Ilustrační foto.
Na facebooku předstíral, že je kamarádka. Ženy mu poslaly PIN a přišly o tisíceV případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným až dvacetiletý pobyt ve vězení či výjimečný trest.

Právě Kyjov je město, kde mají s drogami dlouhodobě problémy. „Problémy, co se týče drog, jsme zaznamenávali a snažíme se proti nim bojovat," uvedl místostarosta Daniel Čmelík. Prevencí drogové kriminality se zabývá poradní orgán rady města, ve městě funguje Terapeutická komunita Krok.

Ilustrační foto.
Hodonínsko bez nového případu. Jižní Morava vystoupala na 358 nakaženýchLetos policisté od ledna vyšetřovali na jihu Moravy dvě vraždy. „Obě ve stádiu pokusu,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.