„Zabýváme se násilným trestným činem na Hodonínsku. Mrtví jsou dva muži ve věku třicet a šestapadesát let. Zjišťujeme okolnosti toho, co se stalo. Chci zdůraznit, že další nebezpečí nehrozí,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Více tragickou událost nekomentoval.

Jednou z možných variant je podle informací redakce to, že v místě došlo k vraždě a sebevraždě.

Hlídky zpočátku kvůli události kontrolovaly některé silnice v okrese. Podle jednoho obyvatele Podluží, kterého zastavily, policisté prohlíželi auta. „Zajímalo je, jestli někoho nepřevážíme. Chtěli doklady a dívali se do kufru,“ řekl muž, jenž si přál zůstat v anonymitě. Jeho jméno redakce zná. Policie kontroly potvrdila, podle ní ale brzy skončily, protože už nebyly potřeba.

Celníci na jihu Moravy od začátku roku odhalili šest nelegálních heren. Foto: celníci
VIDEO: Celníci na Hodonínsku rozbili nelegální hernu. Viníkům hrozí pokuta

Násilnou smrt policisté řešili od začátku února také v Hustopečích na Břeclavsku. V bytě našli tělo muže, následná pitva ukázala, že za jeho skon může někdo druhý. Po podezřelém následně vyhlásili pátrání. Tragédie se nedávno odehrála také v Brně.

Ve vazbě skončil cizinec, kterého policisté zadrželi kvůli podezření z vraždy ženy ze stejného státu. Případ se stal koncem minulého roku. Pitva ukázala, že oběť zemřela na následky bodnořezných poranění. Obviněný muž se poté podle policistů v obchodě pokoušel nakoupit s její platební kartou. Hlídka ho zadržela na záchytné stanici.