„Dvě rány byly vedené s obrovskou intenzitou a pronikly až do mozku zhruba čtrnáct centimetrů hluboko. Po nich se poškozená nejspíš už nemohla hýbat," uvedla státní zástupkyně Eva Žďárská. Útočník podle ní ale nepřestal a bodal i do ležící bezmocné dívky. Za čin mu Žďárská navrhla až pětadvacet let ve vězení kvůli brutalitě celé vraždy.

Šafránek tvrdí, že v arboretu ten den vůbec nebyl, schůzku, na které si měli vyříkat nedávný rozchod, prý dívka zrušila. „Sněžilo, tak jsme se domluvili na jindy. Podíval jsem se na pár dílů seriálu Star Trek. Sklidil jsem mrkve a šel jsem na túru," vylíčil tehdejší den obžalovaný. Později si prý šel zaplavat a na další vycházku po Brně.

A právě v aquaparku v Kohoutovicích, kde ho ten den zaznamenaly bezpečnostní kamery, si měl podle obžaloby umýt zakrvácené oblečení po vraždě. „Nejspíš nechtěl, aby si ho všiml někdo z rodiny," dodala Žďárská.

Obhájkyně Šafránka Ilona Pokorná zpochybnila jak pachové a genetické stopy, tak i výpovědi svědků a záznamy z kamer. „Důležité jsou i výtěry zpoza nehtů zavražděné. Pod jejími nehty nebyla nalezená jiná DNA než její. Stejně tak můj klient neměl pod nehty jinou DNA než svou," upozornila při jednání Pokorná.