Vraha se policistům podařilo dopadnout. Sedí ve vazbě a hrozí muž až osmnáct let vězení. „Ohledáním místa nálezu, širšího okolí a šetřením v okolí se podařilo najít chatku, před kterou mělo dojít k osudnému konfliktu,“ informoval v úterý o vraždě policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ilustrační foto
Vlak srazil v Tišnově muže, na místě zemřel. Cestující musejí počítat s omezením

Práci kriminalistům podle něj komplikoval vydatný déšť. Přesto zajistili řadu stop. Během výslechů svědků a dalších osob se jim podařilo dostat až k pachateli. Vraždě předcházela příprava na grilování a popíjení alkoholu. To vyústilo nakonec v prudkou hádku. „Padesátiletý muž, v jehož chatce probíhalo setkání, se pod tíhou důkazů nakonec k vraždě doznal. Připravoval maso na grilování. Před chatou došlo ke slovnímu konfliktu a při něm bodl druhého muže nožem,“ dodal policista.

V tragédi sehrál značnou roli alkohol. „Obviněný je stíhán pro zvlášť závažný zločin vraždy. Ve vazbě si počká na rozhodnutí o vině a trestu, ve vězení může strávit až osmnáct let,“ dodal Šváb. Od začátku letošního roku vyšetřovali kriminalisté na jihu Moravy celkem pět vražd. Stejně jako poslední případ z minulého pátku i všechny předchozí objasnili. Čtyři byly v Brně a jeden na Vyškovsku.