Muž po bodnutí do krku na místě zemřel. Lukšíkové hrozí za vraždu až osmnáct let vězení. „Mrzí mě to, nechtěla jsem ho zabít, pořád ho mám ráda,“ uvedla už dříve čtyřiadvacetiletá Lukšíková.

Podle vyjádření soudního znalce v oboru lékařství je žena emočně nestabilní a při požití alkoholu se jí emoční stabilita snižovala. Pitva prokázala, že měl muž při činu 1,63 promile alkoholu v krvi. Lukšíková 0,49 promile alkoholu.

Žena už jednou podala na svého druha obžalobu za domácí násilí, ale nakonec ji stáhla. U soudu už dříve popsala události březnového večera. „Nejprve mi dal facku, pak kopal, přitiskl mě ke zdi a hodil na zem. Pak mě kopal do boku a do rukou. Já mu to vrátila,“ popsala. Když ji poté držel u linky, mohla údajně pohnout jen rukou, kterou ve dřezu nahmatala nůž. Tím svého druha bodla.

Se zabitým mužem žila obžalovaná pět let. Mají spolu malého syna. Oba údajně užívali drogy a měli další problémy se zákonem. Podle matky oběti začal mít její syn problémy až během vztahu s Lukšíkovou.

Soudce Roman Kafka jednání odročil na šestého října.

LUKÁŠ SOLAŘ