Navrkal měl pod smyšleným jménem vystupovat v mezi lety 2014 a 2017. "Podle obžaloby tak jednal na území celé České republiky a na Slovensku," řekl předseda senátu Miloš Žďárský.

Před soudem vypovídali svědci, které obžalovaný údajně poškodil. "Seznámil jsem se s ním přes svého syna. Nabídl nám právní pomoc, když nám hrozila insolvence. Vydával se za bratra Petra Kellnera. Zpočátku jsme mu věřili. Jednou mě zarazilo, když nám odmítl vystavit doklad. Začal jsem si ověřovat jeho totožnost a zjistil jsem pravé jméno Kellnerova bratra," uvedla jedna z poškozených osob.

Dodal, že Navrkala nachytal ve spolupráci s kriminalisty. "Celkem od nás za různé náklady dostal sto šedesát tisíc korun," uvedl.

Ilustrační foto
Přiběhl, strhl, utekl. Policisté dopadli brněnského řetízkového fantoma

Jiný muž u soudu řekl, jak se obžalovaný zajímal o jeho nemocnou dceru. "Přišel k nám na návštěvu. Dceři nabízel alternativní léčbu. Problémy se ale zhoršovaly. Přesto mu poslala deset tisíc eur, s čímž jsem souhlasil. Dceru museli hospitalizovat v Ružomberoku a Bratislavě. Kdyby na klasickou léčbu přistoupila dřív, všechno by dopadlo jinak," sdělil svědek.

Předseda senátu odročil jednání soudu na 26. září.

ONDŘEJ VACULÍK

Printscreen facebookové stránky Parkovanivbrne.cz, na jejíž odpovědi si někteří Brňané stěžují.
Informace o rezidentním parkování? Styl odpovědí uráží, stěžují si Brňané