Na agresivního muže na zastávce hromadné dopravy u vozovny upozornil strážníky náhodný kolemjdoucí. Opilec vyřvával na lidi a snažil se na ně útočit. „Vyslaná hlídka ho zastihla osamoceného v přístřešku autobusové zastávky, kde právě kouřil cigaretu. Podezřelého upozornila, že na zastávce je kouření zakázáno, a vyzvala jej, aby přestal. Na to osmatřicetiletý muž reagoval tak, že nedopalek odhodil nazlobeně na chodník," přiblížila ve středu mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Strážníci muže vyzvali, aby se uklidnil, což ale ostře odmítl. „Začal hlídku urážet. Místo požadovaného prokázání totožnosti prudce vykročil k jednomu ze strážníků a snažil se na něj zaútočit. Aby muže uklidnila, použila donucovací prostředky a nasadila mu pouta. I tak se při zákroku choval agresivně a arogantně. Strážníky urážel, vyhrožoval jim zastřelením a zvolal, že vyhlašuje válku všem policejním složkám," popsala Skřivánková.

Při dechové zkoušce muž nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu. Agresor po incidentu skončil na záchytce. „Je podezřelý z kouření na zakázaných místech, neuposlechnutí výzvy a znevážení úřední osoby. Kromě toho odhodil nedopalek na chodník," sdělila Skřivánková.