Na trestné činnosti se podle soudu podílela také jeho manželka a syn. Dagmar Kvačkovou soud poslal do vězení na pět a půl roku s ostrahou. Tomáše Kvačka odsoudil na dva a půl roku vězení, který se odkládá na zkušební dobu dvou a půl let.

Všechny tři obžaloba viní z trestných činů majetkového charakteru. „Při sjednávání půjček zamlčovali svou špatnou finanční situaci. Už při podpisu věděli, že nebudou schopni své závazky splácet,“ uvedl státní zástupce David Uher.

Předseda senátu Daniel Plšek odůvodnil, proč se tresty u jednotlivých členů rodiny liší. „Milan Kvačka byl jednoznačně vůdčí osobností a výsledná škoda je téměř třicet milionů korun. Dagmar Kvačková napáchala škodu téměř deset milionů. Navíc oba páchali trestnou činnost dlouhodobě,“ vysvětlil Plšek. Nevyhověl tak obhájcům kteří požadovali nižší tresty.

Návrhu obhájce Tomáše Kvačky naopak soud vyhověl. „Navrhuji, aby soud zprostil klienta obhajoby. V případě odsouzení doporučuji trest, který nebude přímo spjat s odnětím svobody,“ uvedl obhájce. „Tomáš Kvačka napáchal škodu jen asi osm set tisíc a navíc za kratší dobu,“ odůvodnil Plšek.

Rozhodnutí ještě není pravomocné, protože státní zástupce i obhájci Milana a Dagmar Kvačkové si ponechali lhůtu na odvolání. Tomáš Kvačka se svého práva na odvolání na místě vzdal.

ONDŘEJ KALOUD