Potvrdil tak předchozí rozhodnutí znojemského soudu. Odmítl tvrzení Burdové, že oběť platila za sexuální služby. „Ani odvolací soud neuvěřil obhajobě obžalované, že jí oběť sponzorovala a dávala jí peníze bez jakéhokoli důvodu,“ sdělila soudkyně Šárka Dufková. 

Rozsudek je pravomocný. Odsouzená ještě může podat dovolání. 

V brněnském detenčním zařízení je v současnosti pětatřicet chovanců a devět chovankyň. V průměru jim je pětatřicet let. Nejčastěji trpí poruchou osobnosti v kombinaci se sexuální deviací.
Detence duševně nemocných v Brně se rozšíří. Typický chovanec? Sexuální deviant

Podle obžaloby se čin stal v roce 2016 na Znojemsku. Soud uznal částku přes dvě stě tisíc korun. Příbuzní oběti, která mezitím zemřela, nárokovali až půl milionu. „Podvedený si na půjčování Burdové sám bral půjčky,“ uvedla státní zástupkyně Jaromíra Vejchocká.

Burdová byla za podvody odsouzená i v minulosti. Poslední prohřešek podle soudu páchala v období, kdy byla v podmínce, která trvala až do roku 2020. Trest jí hrozil až pětiletý. „Odvolání obžalované považuji za nedůvodné. Dostala vzhledem k její trestné minulosti přiměřený trest,“ řekla státní zástupkyně Vejchocká. 

Nehoda motocyklu. Ilustrační foto.
Nechtěná "vzácnost". Motorkář se srazil s lesní zvěří, má středně těžká zranění

Odsouzená ani její právní zástupce se ve středu nevyjádřili. Jednání se totiž vůbec nezúčastnili.

SIMONA CHLUPOVÁ