„Spolu s pracovníkem podvodné společnosti zabývající se obchodováním s akciemi pak do svého počítače instaloval program na jeho vzdálenou správu, založili účet a obchodování mohlo začít. Pod vedením specialisty pak sám provedl několik plateb. Během měsíce odeslal na různé účty asi tři sta padesát tisíc korun,“ popsal podvodnou transakci policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podobný průběh měla i investice osmadvacetiletého muže ze stejného regionu. Jeho ztráta však nebyla tak citelná. Přesto je nyní chudší o více než deset tisíc korun. Na internetu naletěl při obchodování s kryptoměnami. „Hned první investice do kryptoměn mu přinesla opravdu zajímavý možný zisk. Na kontě, které si založil po zaplacení asi dvoutisícového vstupního poplatku, se během dvou hodin objevilo téměř milion korun. Vyplacení zajímavé sumy ale bylo podmíněno odesláním provize a daně,“ informoval policista.

Mikrovlnná trouba. Ilustrační foto.
Zloděj vykradl firmu v Modřicích: vzal notebook a z mikrovlnky 30 tisíc

Muž poté tedy převedl další peníze. Když ale k vyplacení zisku nedošlo, pochopil, že naletěl podvodníkovi a případ ohlásil policii.