„V Dolních Bojanovicích na Hodonínsku dotyčná zazvonila letos třetího ledna odpoledne u domu poškozené. Poté, co žena otevřela dveře, Otáhalová jí nadávala, bez dovolení vešla do domu a nakonec ženu napadla. Pětkrát jí uhodila hlavou o dveře a pětkrát ji dala pěstí do hlavy. Pak ji ještě třikrát kopla do bederní oblasti a hýždí," uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková.

Napadená třiačtyřicetiletá žena skončila v kyjovské nemocnici. "Měla zhmožděnou páteř, hlavu a bok. Po útoku ji navíc bolela hlava a záda. Okresní soud v Hodoníně útočnici potrestal letos v červnu desetiměsíčním vězením s dvouletou podmínkou," sdělila Sedláčková.

Poškozená se proti rozsudku odvolala. U Krajského soudu nárokovala náhradu ušlého zisku za deset dnů pracovní neschopnosti. „Hodonínský soud neměl dost podkladů pro vyčíslení peněžních nároků poškozené. Odvolacímu soudu poškozená už dodala dostatek dokladů, především pracovní smlouvy," řekl Brněnskému deníku Rovnost státní zástupce Pavel Kuthan.

Otázku viny soud neřešil. Rozsudek zůstal stejný kromě částky, kterou musí Otáhalová napadené zaplatit. "Odsouzená musí zaplatit poškozené jedenatřicet tisíc korun," konstatovala předsedkyně odvolacího senátu Marie Večeřová.

Otáhalová napadení popřela. „Byli jsme s manželem na návštěvě u kamaráda, který bydlí v sousedství. Přejeli jsme jim autem trávník před domem a já jsem se šla omluvit manželovi poškozené, který tam seděl v autě. Byla jsem opřená v otevřeném okénku o jeho auto. On ale nechtěl nic slyšet, pořád nadával a nakonec se bez varování rozjel. Já jsem pak spadla na zem a odřela jsem si ruku. On ani nezastavil, aby se ujistil, že se mi nic nestalo, a jel dál," popsala začátek případu žena.

Uvedla, že pak šla k ženě domů oznámit, co se stalo. "Dotyčná se ale také se mnou nechtěla vůbec bavit. Do jejich domu jsem ale vůbec nevstupovala, mluvily jsme spolu u dveří. Žádný fyzický konflikt jsme mezi sebou neměly. Kde se žena zranila, nevím," hájila se ve čtvrtek Otáhalová.

Dodala, že už by chtěla mít klid. "Proti rozsudku jsem se neodvolávala. Jen bych si tím přidělala další starosti. Soudní jednání už mě vyčerpávají," řekla Otáhalová.

ALŽBĚTA VEJROSTOVÁ, MAREK LAJTKEP