Dvojice mužů pěstovala konopí na dvou místech. Pěstírnu měli v Rotalově ulici v Brně, druhou v zakoupeném rodinném domě v Tištíně na Přerovsku. „V Rotalově jsme vypěstovali čtyři cykly, pátý jsme nedokončili. Na druhém z míst zbývaly v první várce dva týdny do sklizně,“ přiznal obžalovaný Handl.

Na místech policie našla skoro čtyři kilogramy uskladněné marihuany. Podle pěstitelů pocházelo konopí z posledních tří cyklů. S tím státní zástupce Milan Richter nesouhlasil. „Množství zřejmě pochází jen z poslední várky. Při pěstování se obžalovaní snažili o co největší výtěžek, není tedy možné, že by měli tak malou sklizeň,“ hodnotil.

Richter zdůraznil i další nesrovnalosti v příjmech obžalovaného českého původu. Přiznaný výtěžek z prodeje konopí a ze zaměstnání na jeho majetek podle něj nemohl stačit. „V zaměstnání jsem oficiálně pobíral výplatu ve výši devíti tisíc, zbytek jsem dostával neoficiálně,“ hájil se Handl.

Obžalovaní ve svém závěrečném vyjádření požádali o zmírnění trestu. Giovanni Antonio Di Virgilio pak o speciální propustku. „Tatínkovi je dvaaosmdesát let. Je nemocný a bojím se, že už ho neuvidím,“ zdůvodnil.

O novém trestu pro oba muže rozhodne soud ve čtvrtek dopoledne, jak informoval předseda senátu Martin Vrbík.

ZUZANA VRBECKÁ