Podle soudce Aleše Novotného není důvod myslet si, že by obžalovaný Artur Šarközi udeřil souseda zbraní po hlavě neúmyslně. „Pokud by obžalovaný uklouzl a vyletěly mu ruce se zbraní, úder by byl vedený zespodu. Popsal ale, že poškozený měl ruce v boxerském postoji, čímž by v tomhle případe sekeru zastavil a nezranila by ho. Mechanismus, který obžalovaný popsal, je proto vysoce nepravděpodobný,“ uvedl soudce.

Podle Šarköziho šlo o pouhou nehodu, kdy uklouzl na náledí, protože uskakoval před útokem poškozeného. Podle soudního posudku ale v den, kdy se situace odehrála, nebyl v Blansku hlášený led ani sníh. 

Konflikt, který se vyostřil deset minut po novoroční půlnoci, skončil lehkým zraněním. Synové obžalovaného bouchali na parkovišti rachejtle, což rozlítilo jejich souseda. Šarközi se měl pak v bytě ozbrojit sekerou a nožem a vyběhnout na ulici. Tam měl poškozeného zbraní udeřit do hlavy se slovy: 'Já tě zabiju. Mlátit děcka mi nebudeš!'. „Útok se oběti podařilo vykrýt rukou, přičemž mu sekera zasáhla levé obočí a způsobila sečnou ránu,“ doplnil soudce Novotný. 

Rozsudek soudu zatím není pravomocný. Obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

BARBORA NEŠPOROVÁ