Podle soudu muž v srpnu 2017 na gauči u tety začal nezletilou dívku osáhavat během sledování televize. „Nejprve jí sahal na stehno, pak rukou směroval k rozkroku. Následně ji stáhl legíny a i když plakala, dvakrát do ní zasunul penis. Vyrušil ho přitom zvuk v bytě. V dětském pokoji ve znásilnění pokračoval, dokud se mu dívka nevytrhla,” popsal soudce Miloš Žďárský.

O týden později se muž před dívkou obnažoval v parku za domem v brněnských Židenicích. „Chytil dívku za ruku, aby se dotkla jeho obnaženého penisu,” uvedl Žďárský. 

Dívka nebyla během soudního projednávání případu schopná výslechu, a to ani z vedlejší místnosti. Soudce pouze přečetl její výpověď z přípravného řízení. Podle znalkyně Evy Čermákové trpí posttraumatickou stresovou poruchou po sexuálním ataku a dalším kontaktu s pachatelem. 

Brněnský krajský soud uznal muže vinným z obou přečinů. Jako přitěžující okolnosti vyhodnotil předchozí odsouzení pachatele i skutečnost, že jakoukoli vinu opakovaně popřel.

K rozsudku soudu se obžalovaný nevyjádřil. „Nic takového se nestalo. Neměl jsem s ní pohlavní styk. Vůbec nechápu, jak si mohli s rodiči něco takového vymyslet. Naopak ona osahávala mě, sahala mi na stehno,” řekl muž už dříve během soudního projednávání případu. Bez komentáře ponechal rozhodnutí soudu i mužův obhájce Aleš Vymazal. 

Muži hrozilo odnětí svobody v délce od pěti do dvanácti let. Státní zástupkyně Iveta Eichlerová pro muže navrhovala trest na spodní hranici trestní sazby. „Soud rozhodl o vině a trestu zcela podle návrhu obžaloby a uložil adekvátní trest,” okomentovala Eichlerová. 

Rozsudek je nepravomocný, obžalovaný i státní zástupkyně se mohou proti rozhodnutí krajského soudu odvolat.

OLDŘICH HALUZA