Podle soudu muž v srpnu 2017 na gauči u tety začal nezletilou dívku osáhavat během sledování televize. „Nejprve jí sahal na stehno, pak rukou směroval k rozkroku. Následně ji stáhl legíny a i když plakala, dvakrát do ní zasunul penis. Vyrušil ho přitom zvuk v bytě. V dětském pokoji ve znásilnění pokračoval, dokud se mu dívka nevytrhla,” popsal soudce Miloš Žďárský.

O týden později se muž před dívkou obnažoval v parku za domem v brněnských Židenicích. „Chytil dívku za ruku, aby se dotkla jeho obnaženého penisu,” uvedl Žďárský. 

Odsouzenému hrozilo až dvanáct let vězení.
Znásilnil rodinnou známou na tetině gauči? Výpověď nezletilé potvrdil psycholog

Dívka nebyla během soudního projednávání případu schopná výslechu, a to ani z vedlejší místnosti. Soudce pouze přečetl její výpověď z přípravného řízení. Podle znalkyně Evy Čermákové trpí posttraumatickou stresovou poruchou po sexuálním ataku a dalším kontaktu s pachatelem. 

Brněnský krajský soud uznal muže vinným z obou přečinů. Jako přitěžující okolnosti vyhodnotil předchozí odsouzení pachatele i skutečnost, že jakoukoli vinu opakovaně popřel.

Ilustrační snímek
Nezletilou dívku měl znásilnit na gauči u její tety. Hrozí mu dvanáct let vězení

K rozsudku soudu se obžalovaný nevyjádřil. „Nic takového se nestalo. Neměl jsem s ní pohlavní styk. Vůbec nechápu, jak si mohli s rodiči něco takového vymyslet. Naopak ona osahávala mě, sahala mi na stehno,” řekl muž už dříve během soudního projednávání případu. Bez komentáře ponechal rozhodnutí soudu i mužův obhájce Aleš Vymazal. 

Muži hrozilo odnětí svobody v délce od pěti do dvanácti let. Státní zástupkyně Iveta Eichlerová pro muže navrhovala trest na spodní hranici trestní sazby. „Soud rozhodl o vině a trestu zcela podle návrhu obžaloby a uložil adekvátní trest,” okomentovala Eichlerová. 

Úterní ranní pohled na tramvajové ostrůvky u hlavního nádraží v Brně.
Ranní špička u hlavního nádraží? Se zvratky. Uklízíme nepřetržitě, tvrdí radnice

Rozsudek je nepravomocný, obžalovaný i státní zástupkyně se mohou proti rozhodnutí krajského soudu odvolat.

OLDŘICH HALUZA