U jedné z dvojice, čtyřiatřicetileté ženy, objevili při osobní prohlídce ponožku se dvaačtyřiceti psaníčky s drogou. „Měla ji ukrytou v kalhotkách na genitáliích. Kriminalisté také při domovní prohlídce našli dalších více než dvě stě psaníček ukrytých ve stejné ponožce v poštovní schránce. Tam je odložila její o patnáct let starší parťačka,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Posprejovaný nástupní ostrůvek u brněnského hlavního vlakového nádraží.
Ostrůvek u nádraží posprejovali oranžovými nápisy. Dopadený viník práskl ostatní

Za dávku drogy dvojice požadovala obvykle stokorunu. Prodávaly je v pronajatém bytě nebo na ulici. Obě jsou nyní v cele.

S drogami souvisel také případ z brněnských Židenic, kam policejní hlídka zamířila po nahlášení střelby v tamní chatové oblasti. Podle oznámení tam měl neznámý muž držet násilím dvě ženy. „Hlídka na místě po použití donucovacích prostředků zajistila muže, který měl dvěma oznamovatelům vyhrožovat fyzickým napadením a střelbou. Při vyšetřování případu na zahradě policisté objevili záhon se vzrostlými rostlinami konopí,“ dodal Malášek.

Ilustrační foto.
Přecházel dvouproudou silnici. První řidič ho pustil, druhý srazil. Jel opilý

Majitele rostlin nyní čeká stíhání za nedovolenoou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Policisté jeho případ dále vyšetřují.