U jedné z dvojice, čtyřiatřicetileté ženy, objevili při osobní prohlídce ponožku se dvaačtyřiceti psaníčky s drogou. „Měla ji ukrytou v kalhotkách na genitáliích. Kriminalisté také při domovní prohlídce našli dalších více než dvě stě psaníček ukrytých ve stejné ponožce v poštovní schránce. Tam je odložila její o patnáct let starší parťačka,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Za dávku drogy dvojice požadovala obvykle stokorunu. Prodávaly je v pronajatém bytě nebo na ulici. Obě jsou nyní v cele.

S drogami souvisel také případ z brněnských Židenic, kam policejní hlídka zamířila po nahlášení střelby v tamní chatové oblasti. Podle oznámení tam měl neznámý muž držet násilím dvě ženy. „Hlídka na místě po použití donucovacích prostředků zajistila muže, který měl dvěma oznamovatelům vyhrožovat fyzickým napadením a střelbou. Při vyšetřování případu na zahradě policisté objevili záhon se vzrostlými rostlinami konopí,“ dodal Malášek.

Majitele rostlin nyní čeká stíhání za nedovolenoou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Policisté jeho případ dále vyšetřují.