Pětadvacetiletý muž se odpoledne koncem dubna vracel domů z práce kolem řeky Svitavy. „Potkal sedmadvacetiletou ženu, která mu nabídla sexuální služby. Mladý muž ji znal již z minulosti a souhlasil. Společně se vydali na klidnější místo a domluvili se na orálním sexu za tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Když se oba oblékli, objevil se na místě jiný muž, který vykřikoval, že žena je jeho manželka a chce po mladíkovi, který s ní měl styk, peníze. Požadoval po něm tisíc pět set korun a vyhrožoval, že jinak ho zmlátí. „Tvrdil, že stačí mávnout a je na místě banda jeho kamarádů. Muž u sebe další hotovost neměl a tak se s mladíkem vydal k nejbližšímu bankomatu, kde mu pak předal celkem dva tisíce korun,“ dodala Cejnková.

Na dveře do kanceláří u učeben, monitor notebooku či kopírku v Mendelově univerzitě v Brně zaútočil opilý muž. Po několika dnech se sám udal, k činu se přiznal.
Demoloval vybavení v budově Mendelovy univerzity. Útočil hasicím přístrojemMladíkovu totožnost už policie zná a nyní ho obvinila z loupeže. Hrozí mu až pětiletí vězení.