Na značně opilého muže pohybujícího se kolem zaparkovaného auta upozornil policisty náhodný svědek krátce po deváté hodině večer. Vyslaná hlídka vůz spatřila, když řidič zrovna zajížděl do fronty k rychlému občerstvení.

Zdroj: Youtube

„Jakmile ale za ním policisté zastavili a rozhodli se ho zkontrolovat, udělal něco nečekaného. Vyčkal, až se k němu přiblíží a prudce dupl na plyn. Přes chodník pak rychle vyrazil pryč na hlavní silnici. To se ještě za ním marně vydal člen hlídky, ale ani bleskově zaběhnutý stovkový sprint na zběsile jedoucí auto stačit prostě nemohl," nastínil v úterý policejní mluvčí Petr Vala.

Skoro dvě stě tisíc korun poslala třiatřicetiletá žena z Brněnska neznámému muži, který se jí představil jako americký vojenský lékař.
Vánoce s atraktivním lékařem neklaply. Údajný voják ženu z Brněnska podvedl

Policisté vůz dostihli až za zhruba dva kilometry u sjezdu k obchodnímu centru Futurum. Po prudkém manévru tam unikající šofér vyjel mimo silnici, sražením elektrického rozvaděče přitom vyřadil veřejné osvětlení.

„Ale ani poté se pošetilec za volantem nehodlal jen tak vzdát. Rychle projel celý objezd, aby se s havarovaným vozem pokusil o poslední marný pokus zmizet. Za pár sekund ale celé drama ukončila další jezdecká chyba. Po najetí na obrubník se totiž starší auto stalo opět neovladatelným a tentokrát prudce vrazil do lampy," přiblížil mluvčí.

Po havárii museli řidiče v bezvědomí vyprostit z nabouraného vozu hasiči. Jeho pětadvacetiletý spolujezdec utrpěl lehčí zranění. Přítomnost návykových látek u šoféra mohou odhalit až výsledky z nařízených krevních odběrů.