„Oznámení jsme dostali před devátou ráno. Ozvali se nám svědci, kteří ho viděli. Nicméně už z oznámení bylo zjevné, že nožem mává naprázdno a přímo neohrožuje kolemjdoucí,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.  

Muž po příjezdu strážníků stále svíral v ruce nůž a odmítal ho pustit. „Kolegové museli přistoupit k tomu, že ho pod hrozbou namířené služební zbraně vyzvali, aby nůž odložil,“ popsal Ghanem.

V Brně se objevující oznámení informující o zrušení nebo omezení akcí a školní docházky kvůli opatřením spojených s koronavirem.
Nakažených už je 64. Koronavirus ruší promítání, kina snižují kapacitu

Muž nakonec jejich výzvu uposlechl a zdravotníci jej převezli na vyšetření. „Existovalo totiž podezření, že by mohl mít i duševní potíže,“ sdělil mluvčí strážníků.

Městská policie na místo přivolala i republikové policisty. Podle jejich mluvčího Petra Valy však podle dosavadních informací zatím nic nenasvědčuje tomu, že by muž spáchal trestný čin.

Střet kamionu s cisternou převážející pohonné hmoty zablokoval v úterý ráno na několik hodin dálnici D2 poblíž Olympie za Brnem.
Úterní nehodová dálnice D2: srážka kamionu s cisternou a nedobrzdění do kolony